Na czym polega zakwaszenie organizmu? Jakie są przyczyny?
19

lipca

Na czym polega zakwaszenie organizmu? Jakie są przyczyny?

Niezbilansowana dieta typu zachodniego, która będzie obfitować w ciężkostrawne posiłki może prowadzić do poważnych problemów, ponieważ będzie obniżać pH krwi.

Tym samym będzie mniej energii, która będzie odpowiadać za ochronę naszego organizmu. Może więc to doprowadzić w dłuższej perspektywie do wielu poważnych problemów związanych z kwasicą oddechową. Niekiedy będzie się to objawiać ogólnym osłabieniem, bólami głowy, apatią czy sennością. Jeśli kwasica będzie się utrzymywać przez dłuższy okres czasu to kwasy będą się znajdować w naszych kościach i tym samym naruszona będzie struktura kości i pojawi się hiperkatabolizm a więc rozpad mięśni szkieletowych i ich uwalnianie ze struktur aminokwasu glutaminy.

Do zakwaszenia organizmu możemy także doprowadzić przez źle prowadzone odchudzanie i zbyt radykalną dietę, która będzie miała niską energetyczność. Dlatego w tym przypadku lepiej będzie udać się do dietetyka, który będzie w stanie nam coś racjonalnego podpowiedzieć. Taka osoba rzeczywiście będzie wiedziała jak skutecznie komponować dietę, by unikać wielu poważnych problemów. Jeśli o to nie zadbamy możemy doprowadzić do dny moczanowej, gdy kwas moczowy będzie zbyt mocno rozwinięty i tym samym nie będzie można sobie z jego nadmiarem skutecznie poradzić.

Organizm, który będzie chciał się pozbyć kwasów będzie musiał wykonywać bardzo ciężką pracę i w wielu przypadkach sprawa będzie dla niego bardzo trudna. Dlatego może się okazać, że kwaśne metabolity będą wpływać na nasz organizm w taki sposób, ze będzie pojawiać się jego nadmierne przeciążenie. Tworzone będą w nadmiernej ilości różnorakie hormony, a to może doprowadzić do sytuacji, w której będziemy również nadmiernie zmęczeni, pojawi się apatia i problemy ze snem. Kwaśne substancje mogą zaburzać skład mazi stawowej, która będzie odpowiadać za chrząstkę odżywiającą, która niedostatecznie odżywiona będzie zanikać i pojawiają się bóle zwyrodnieniowe w kolanach czy kręgosłupie, co u wielu osób będzie powodować wiele przykrych odczuć.

Karolina

Między przerwami na studiach uprawia lekkoatletykę.