Równowaga kwasowo – zasadowa, dlaczego ma taki wpływ na nasz organizm?
19

lipca

Równowaga kwasowo – zasadowa, dlaczego ma taki wpływ na nasz organizm?

Prawidłowa równowaga zasadowo – kwasowa w naszym organizmie wpływa na wszystkie funkcje organizmu, jego działanie i funkcjonowanie.

Każdy kto chce zachować zdrowie i dobre samopoczucie powinien zadbać o odkwaszenie organizmu, jeśli takowe stwierdził po pojawiających się objawach. Prawidłowy odczyn pH organizmu, to gwarancja prawidłowego przebiegu przemiany materii, odczyn krwi na zasadowym poziomie, wsparcie dla pracy wszystkich organów wewnętrznych, w tym szczególnie dla nerek i płuc. Każda zmiana pH organizmu w którąkolwiek ze stron jest negatywnie przyjmowana przez wszystkie tkanki, co przyczynia się do zaburzenia ich pracy. Jakikolwiek spadek pH krwi daje nam impuls do przypuszczeń co do zakwaszenia organizmu, natomiast podwyższenie pH to sygnał o nadmiernym poziomie czynników zasadotwórczych. Jeden i drugi stan jest niebezpieczny, ponieważ pH organizmu poniżej poziomu 6,9 i powyżej 7,8 to stan prowadzący nawet do śmierci.

Przyczyn zachwiania równowagi zasadowo – kwasowej może być wiele. Oprócz nieprawidłowej diety, wchodzą tutaj w grę także długotrwałe wymioty, zatrucia, zaburzenia hormonalne, zbyt szybkie tempo życia, stres, używki, zbyt duża ilość przyjmowanych leków, brak ruchu, oraz nadmiar środków do pielęgnacji ciała. Już nawet małe zmiany w zachwianiu równowagi skutkują do zmian w organizmie, które powodują długie napięcia nerwowe, depresje, zaburzenia procesów snu, zmęczenia, senności, nadwagi, problemów ze skóra oraz wypadanie włosów. Nikt nie lubi tego typu objawów, zatem jeśli coś nas zaniepokoi, rozważmy czy przyczyną nie jest nadmierne zakwaszenie organizmu.

Jeśli nic nie zrobimy w tym kierunku, aby przywrócić prawidłowe pH organizmu, może skończyć się to schorzeniami i chorobami, które mogą doprowadzić do trwałej utraty zdrowia. W skład chorób jakie są następstwem zakwaszenia organizmu wchodzi: cukrzyca, reumatyzm, zmiany zwyrodnieniowe stawów, próchnica, paradentoza, miażdżyca, zaburzenia pracy serca, zawał serca, a także zmiany nowotworowe. Jeśli zbyt długo stosujemy złe nawyki żywieniowe wyniszczamy swój organizm i jego naturalne mechanizmy obronne.

Krzysztof

Jego pasją jest gotowanie. Lubi przyrządzać proste smaczne i przede wszystkim zdrowe posiłki.

Zobacz również