Zakwaszenie organizmu: objawy + lista produktów zakwaszających
19

lipca

Zakwaszenie organizmu: objawy + lista produktów zakwaszających

Zakwaszenie organizmu to problem, który dotyczy obecnie coraz większego grona ludzi. Nie radzimy sobie z kłopotami zdrowotnymi i szukamy źródłem dolegliwości. Schorzenia tkanek bardzo często wynikają właśnie z zakwaszenia organizmu z czego wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy.

Jak będzie działać mechanizm zakwaszenia?

Zdrowy organizm to taki, w którym pH będzie miało charakter zasadowy i będzie nieco ponad 7. Jednak sposób odżywienia i styl życia bardzo mocno wpływają na to, że nasz organizm się zakwasza. Jest to naturalny proces, związany z tym, że organizm będzie się również chciał bronić. Jednak jest taka sytuacja, że poziom kwasowości jest zbyt duży i organizm sam nie może sobie poradzić. Wtedy nie da się tej ilości kwasów sprawnie neutralizować, dlatego będą one magazynowane. Organizm może być zakwaszony praktycznie u każdego człowieka i zawsze będzie to groźne, ponieważ prowadzi do uszkodzeń w zakresie organów wewnętrznych.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dietę jaką prowadzimy.

Wśród tych produktów. Które na co dzień lądują na talerzu będzie można wyróżnić takie, które są mocno zakwaszające, średnio i słabo zakwaszające. Warto ograniczyć w diecie te produkty, które mocno zakwaszają a będą to między innymi: alkohol smażone potrawy mieszanki miodów soja, groch, ziemniaki borówki, jagody, śliwki, żurawina ocet keczup, musztarda leki stres mieso, wedliny cukier.

Zakwaszenie organizmu będzie powodować przykre objawy dla całego naszego organizmu

W przewodzie pokarmowym: stany zapalne błony śluzowej żołądka grzybica jelit zaparcia problemy z trawieniem gorycz lub kwaśny posmak w ustach uczucie pełności wzdęcia dolegliwości związane z pęcherzykiem żółciowym

Wygląd: wypadanie włosów łamliwość i kruchość paznokci próchnica sucha skóra grzybice trądzik cellulit

Metabolizm: nadwaga wilczy głód głód na słodycze cukrzyca wysoki cholesterol kamienie nerkowe

Układ mięśniowo-stawowy: dna moczanowa bóle mięśni uszkodzenia dysków bóle kręgosłupa osteoporoza zapalenie stawów i reumatyzm.

Układ sercowo-naczyniowy: nadciśnienie choroby naczyń (m.in zwapnienie) problemy z krążeniem zawroty głowy i migreny zawał serca Inne: bóle różnego rodzaju zaburzenia snu depresja problemy z koncentracją złe samopoczucie obniżony popęd seksualny szybkie męczenie się słaba odporność nieradzenie sobie ze stresem zmniejszona wydolność

Patrycja

Miłośniczka zdrowego stylu życia.