Produkty zakwaszające organizm - sery żółte, wędliny, ryby, wieprzowina
19

lipca

Produkty zakwaszające organizm - sery żółte, wędliny, ryby, wieprzowina

Organizm będzie zakwaszony od produktów zbożowych, serów czy słodyczy. Zakwaszenie organizmu będzie wpływać na gorsze samopoczucie i może zatrzymać regenerację organizmu. Niekiedy będzie to prowadzić do kwasicy, która zagrażać może życiu człowieka. Zakwaszenie organizmu to poważne zaburzenie w zakresie równowagi kwasowo – zasadowej. Przyczyną może tutaj być nadmierny wysiłek fizyczny albo też brak ruchu.

Przyczyną niekiedy jest zła dieta, w ramach której spożywać będziemy nadmiar tych produktów, które będą zakwaszać organizm, bądź też takich, które nie dostarczają do organizmu odpowiednich witamin, pierwiastków i białka. Jeśli organizm jest mocno zakwaszony przez dłuższy czas to będzie pobierał pierwiastki z tkanek i następować będzie ich demineralizacja. Dochodzić może do odwapnienia organizmu oraz zauważyć będzie można osłabienie paznokci czy włosów. Również kości będą dużo bardziej podatne na złamania. Będzie to dość istotny problem ponieważ doprowadzić może do osteoporozy. Problemem może także być nadmierne odwapnienie organizmu, co także będzie kłopotem, ponieważ spowodować może zmiany nowotworowe. Dalej będziemy stale zmęczeni i będzie istniał problem związany z osłabieniem organizmu.

Produkty, które zakwaszają organizm

Zakwaszenie organizmu może być dużo większe w momencie, gdy przeprowadzi się ciężki trening. Największy wpływ na równowagę kwasowo zasadową na co dzień będzie miało to co jemy. Zakwaszenie organizmu nie jest korzystnym zjawiskiem, ponieważ spowalnia regenerację i pogarsza samopoczucie. Jeśli chodzi o te produkty, które szczególnie będą zakwaszać organizm to wymienić będzie można tutaj między innymi sery żółte, wędliny, ryby, mięso wieprzowe, takie składniki, które zawierają duże ilości białek. Oczywiście na zakwaszenie wpływa także cukier i produkty, które będą go zawierać. Mąka pszenna, duże ilości aminokwasów siarkowych, ryż biały także mogą prowadzić do zakwaszenia organizmu, będzie można również mówić o piciu kawy, czarnej herbaty, której duże ilości także mogą przyczyniać się do mocnego zakwaszenia organizmu.

Krzysztof

Jego pasją jest gotowanie. Lubi przyrządzać proste smaczne i przede wszystkim zdrowe posiłki.